صفحه اصلی   فرم ثبت نام   تماس با ما     English
Scientific Secretary Message پیام دبیر علمی

 

اورژانس بیمارستان یکی از مهمترین خاستگاه ­ها و مراجع رسیدگی به آلام مردم و محلی است برای رسیدگی فوری به مصدومان، مجروحان و حتی کسانی است که نمی دانند برای مشکل پیش آمده چه باید بکنند. جایگاهی قابل تقدیر برای ادامه حیات و برخورداری از بزرگترین موهبت الهی یعنی زندگی سالم. با عنایت به این رویکرد و بررسی های علمی و میدانی انجام شده جهت بهره وری و افزایش کیفیت خدمات درمانی در ساعات اولیه که منجر به کاهش بار مالی و جانی ناشی از بیماری ها و حوادث خواهد شد، 18 سال قبل به همت پیشکسوتان و سیاستگزاران حوزه سلامت، تخصصی در کشور بنا نهاده شد که بتواند این مهم را به سر منزل مقصود برساند. مهمی که نامش احیا زندگی و برخورداری از زندگی با کیفیت است. لذا سالهاست که تلاشی سترگ در راستای اعتلای علمی و عملکردی این رشته انجام گرفته که متخصصین و دانشجویان این رشته از ورطه علم و دانش عقب نمانده و تشخیص ­ها و درمان­ های مناسبی در عملکرد بالینی خود داشته باشند. یکی از مهمترین مصادیق این تلاش، برگزاری کنگره­ های طب اورژانس است که تا کنون سیزده بار در کشور برگزار شده و به امید  خداوند متعال چهاردهمین آن نیز در سال جاری برگزار خواهد شد.

چهاردهمین کنگره طب اورژانس با هدف هم ­اندیشی و هم ­افزایی و هم­چنین به­ روزرسانی دانش این حوزه زیر نظر انجمن علمی طب اورژانس کشور و با حمایت سازمان­ ها، ارگان­ ها، و شرکت­ های فعال داخلی و خارجی از جمله وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، سازمان اورژانس کشور و انجمن­ های همکار از تاریخ 3 تا 5 دی ­ماه سال جاری برگزار می­گردد.

تلاش شده در این کنگره با تغییر رویکرد اجرایی، از حضور حداکثری گروه ­های آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط با بخش اورژانس بیمارستان استفاده گردد. این به آن معناست که در تمامی پنل­ ها و سخنرانی ­ها از حضور همکاران عزیزمان و اساتید گرانقدر در تخصص­های دیگر بهره مند خواهیم شد. این رویه به افزایش تعاملات بین رشته ای و بهره مندی از دانش به روز سایر رشته های حوزه پزشکی و درمانی و تعالی خدمات بالینی و در نهایت ارائه زنجیره خدمات با کیفیت به هموطنان خواهد شد

هدف از برگزاری این کنگره دستیابی به آخرین دستاوردهای مرتبط با  طب اورژانس است تا بتوانیم از این دستاوردها جهت ارتقاء سطح علمی و پژوهشی بیشترین بهره برداری را داشته باشیم و  امیدواریم  این رویداد منشأ تحول بسیار مهم و کلیدی برای رشد و اعتلای این رشته باشد.

 

محورهای دیگر این کنگره عبارتند از:

·         نقش طب اورژانس در تسهیل فرایند های مدیریت بحران و بلایا

·         مدیریت بخش اورژانس با رویکرد مدیریت هزینه

·         الزامات و مفاد اخلاق پزشکی

·         مدیریت درمان بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه

·         توکسیکولوژی

·         آشنایی با قوانین پزشکی و انتظامی در طب اورژانس

·         مدیریت درمان بیماری های عروقی و سکته های مغزی

·         مدیریت تشخیص و درمان بیماری ها و سکته های قلبی

·         Telemedicine in EMS

·         Biosecurity

·         Vulnerable groups

·         Modern Technology

·         Aggression management

·         Communication Skills

·         Simulation training

·         Emergency Procedures

·         Emergency Nursing

·         Research Methodology

·         Wound Management

·         Challenging cases

علاقمندان برای ثبت نام و اطلاع از نحوه برگزاری کنگره می­توانند به سایت http://acem.ir/ مراجعه کنند.

از تمامی اساتید، دانشجویان و دانش پژوهان دعوت می شود مقاله های علمی و پژوهشی ارزشمند خود در محورهای اعلام شده را تا تاریخ 15 آبان ماه در سایت کنگره بارگزاری نمایند

مقاله های ارسالی نباید قبلاً منتشر شده یا به طور همزمان برای کنفرانس و مجله دیگر ارسال شده باشندمقاله‌های ارسالی به دبیرخانه کنفرانس می‌توانند به زبان‌های فارسی یا انگلیسی تهیه شوند.

                                                                                                        دکتر حجت شیخ مطهر واحدی

                                                                                               دبیر علمی چهاردهمین کنگره طب اورژانس

 

 

 

 

 

 

 

 


ورود اعضا
اخبار
گالری
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
برگزارکنندگان و همکاران


امروز 116
ماه جاری 1662
کل مراجعات 84666